Katalog Bastırmanın Kurumsal Kimlikteki Önemi

Katalog Bastırmanın Kurumsal Kimlikteki Önemi
18.10.2021
522

Kurumsal kimlik olarak nitelendirilen kavram esasında adından da rahatlıkla anlaşılacağı gibi bir işletmenin, kurumun, vakfın veya bu tip başka oluşumların hem şirket içinde hem de şirket dışında duruşunu, davranışını, imajını temsil eden kavram, yani şirketin kimliğidir.

Bir başka deyişle kurumsal kimlik işletmenin iç ve dış dünyadan görünen yüzüdür. Kurumsal kimlik şirketlerde ortaya çıkabilecek olan kimlik kargaşasını yok eder. Aynı zamanda iyi tasarlanmış bir kurumsal kimlik firmaların, müşterilerin veya hitap edilen hedef kitlenin gözünde prestij kazanmalarını, firmaların saygınlığının artmasını sağlar. Ayrıca, etkili ve akılda kalıcı şekilde oluşturulmuş bu kimlikler firmalarca da özümsendiğinde, müşterilerin gözünde şirketlere olan güveni artırarak, firmaların akıllarda daha çok yer etmesine olanak sağlar.

Kurumsal kimlik oluşturma sürecinde firmalar kurumsal kimlik tasarımına özen göstermeli hatta bunun için alanlarında profesyonel profesyonellerle çalışmalıdırlar. Çünkü kurumsal kimlik bir nevi kurumun imzası görevini görecektir ve bir kez kullanılmaya başlandıktan ve insanlar oluşturulan bu kurumsal kimlik ile firmaları kafalarında bağdaştırdıktan sonra, işletmeler için tekrar bir kurumsal kimlik oluşturmak çok zor ve zahmet isteyen bir süreç olacaktır.

 

ETİKETLER: , ,
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Gökhan DAĞLI
Gökhan DAĞLI
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?